Teak Deck, Teak Deck Fiyatları, Teak, Teak Deck Uygulama
Bize Ulaşın
Ramazanoğlu Mh. Transtek Cd. No: 14/3 Pendik / İstanbul
Tel: +90 216 378 8697
Fax: +90 216 378 2723
E-posta: info@tropikalahsap.com.tr

Teak Deck

Teak Deck Teak Decking
(Tik ağacı Zemin Cephe Kaplama
-Teak Ahşap Deck Döşeme)

Anavatanı olan Myanmar’dan tomruk, taslak ve boy tahta olarak getiriyoruz.Ürün ölçü ve ebatlarını fabrikamızda isteğe bağlı olarak üretiyoruz.

Teak ağacının en önemli özelliği; her türlü hava koşullarına dayanabilen, zamanın yıpratamadığı içeriği yağlı bir ağaç olmasıdır.

Yalnız Uzakdoğu’da Burma (Myanmar) ve Endonezya’da yetişir. Günümüzde de suya, neme ve her türlü iklim koşuluna karşı dayanıklı olması sebebi ile Havuz kenarında,cephe kaplamalarında,bahçe mobilyalarından ve gemi güverte yapımında öncelikli olarak tercih edilmektedir.

Teak Deck Parke,Teak Zemin Kaplamaları,Teak cephe Kaplamaları,Teak bahçe döşeme,aparatlı deck,klipsli deck,yağlı teak deck,cilalı teak, Teak deck fiyatları gibi Deck (sınıf farklarına göre teak deck ürünlerinde fiyatlar farklılıklar göstermektedir) ürünleri ile ilgili herşey için sorularınız için bizimle irtibata geçiniz.

TEAK – TİK
Tik ağacı TEAK AĞACI

(Tectona grandis),
çift çeneklilerden, kaplamada kerestesinden yararlanılan, doğal rengi sarı, zamanla havada kendiliğinden koyulaşan bir sıcak iklim ağacı.[1]

Anavatanı başta Hindistan, Malezya ve Endenozya olan tik ağacı güney ve güneydoğu Asya’ya özgü bir ağaçtır.

Afrika ve Karayipler gibi birçok ülkede yetiştiriciliği yapılır. Bu alanlarda doğallaşmıştır. Tik kelimesi Malayalam dilindeki Thekku kelimesinden gelir.

Teak ağacı 90-115 sene arasında kesime gelir Yatlarda ve gemilerde, suya temasta bu ağaç kullanılır. Deniz suyuna, haşerata, güneşe ve diğer etkenlere karşı 500 seneye yakın direnme gücü vardır.
Hindistanın güney kısımlarında Almanların yürüttüğü kazı çalışmalarında 800-900 yıllık mezarlardan tik ağacından yapılmış nesneler yara almadan ve çürümeden gün ışığına çıkartılmıştır.

Tik ağacı, haşere ve kurt barındırmaz. Bunun sebebi sahip olduğu sıkı doku ve yağlı bir ağaç türü olmasıdır. Tik ağacı, doğal ortamında 30-40 metre yüksekliğe ulaşabilir. Erişkin ağaçtan elde edilen mobilyalar karamel rengindedir.

Ürün zaman içerisinde rengini kaybeder tekrar orjinal rengini kazandırmak için ise; tik yağı ile yağlamak yeterlidir. Tik bahçe mobilyaları, her türlü hava koşullarına dayanabilir.

Zamanın yıpratamadığı tik ağacından yapılır. Özelliklerinden dolayı ağaçların en kıymetlisidir, nadir bulunur tıpkı bir elmas gibi. Kaliteli üretim ile pırlantaya dönüşür.

Tik ağacı yalnız Uzak Doğu’da Burma (Myanmar) ve Endonezya’da yetişir, az miktarda komşu ülkelerde de bulunur.

Burma’dan kereste ve tomruk, Endonezya’dan mamul mobilya (tik bahçe mobilyası ve (colonial teak) iç mekân mobilyası) olarak ihraç edilir. – Bilinenin aksine, sürekli dış mekanda kullanılan teak ağacının beyazdan grileşmeye doğru renk değiştirmesi teak ağacının hakiki ve iyi kalite olduğunun göstergesidir.

Teak mobilyaların yeni görünümünü korumak ve ömrünü uzakmak için mutlaka sezon başlarında periyodik bakımlarının yapılması gerekir.

Up