Sapelli Kereste, Sapelli Ağacı, Sapelli Kereste Fiyatları, Sapelli Kereste
Bize Ulaşın
Ramazanoğlu Mh. Transtek Cd. No: 14/3 Pendik / İstanbul
Tel: +90 216 378 8697
Fax: +90 216 378 2723
E-posta: info@tropikalahsap.com.tr

Sapelli Kereste

sapelli kereste

Sapelli Kereste Sapelli Kereste, Sapelli Ağacı, Sapelli Kereste Fiyatları, Sapelli Kereste m2 Fiyatları Batı Afrika’da kereste ekimi geleneği mevcut şirketlere miras olarak geçmiştir. 19.yy sonlarına kadar, Nijerya’da kereste ihracatı yoktur. Büyük doğal orman kaynakları kullanılmadan kalmıştır.1890’lar gibi Craustan, McNeill ve Matheisan gibi öncü girişimciler, Benin eyaletinde faaliyete başladılar ve Nijerya’da ilk Sapelli’nin ihracatını yaptılar. Ünlü Batı Afrika Ticaret Şirketi, Benin Nehri üzerinde Koko’da 1917’de kereste işletmesine giriştiler. Bu günlerde sadece birkaç tür ihraç edildi. Sapelli, Lagos ağacı(Lagos Maunu, Afrika Cevizi ve İroko. Bugünkü UAC; 1929 yılında Nijer Şirketi ve Doğu Afrika Ticaret Şirketi ile birleşimi ile kuruldu.

Bugün en çok çıkarılan türler: Ceviz, Maun, Obeche, Agba, Niangon, İroko, Sapelli, Bosse, Opepe, Makore, Edinam ve İdigbo’dur.
Kereste geliştirme derneğinin bir kitapçık yayınlamıştır. Bu kitapçıkta tüm ticari değeri olan Afrika kerestelerinin teknik özellikleri belirtilmiştir ayrıca kullanım alanları ve muadilleri anlatılır. Kitapta 72 tür olmasına rağmen bugün 20 kadarı çıkarılmaktadır.

Savaş yılları sonrasında, Batı Afrika kerestelerinin daha yaygın hale getirilmesi için UAC satılabilir 40 tür üzerine odaklanmıştır. Ormanın ve ticaretin devamlılığı için araştırma departmanı kurmuş ve çeşitliliği geliştirebilmek ve tanıtabilmek için çaba göstermiştir.

Sapelli Kereste, Sapelli Ağacı, Sapelli Kereste Fiyatları, Sapelli Kereste m2 Fiyatları

Boyutlar

İsteğe bağlı şekilde boyutlandırılabilir.

Kullanım Alanları

Mobilya, Parke, Kapı ve Kaplama

Diğer Bilgiler

Sapelli ürünümüz maun açık pembemsi-kahverengi bir renkten zamanla kızılımsı-kahverengi bir renge dönüşür. İçinde yer yer menekşeyi andıran morun çeşitli tonlarını görmekte mümkündür. Kesilen parçalar doğrultusunda düz gözenekli bir yapısı vardır. Maunun en önemli özelliği en çok kullanılan tropikal ağaç olmasıdır. Meşeden daha yumuşaktır.

Up